600 TL Üzeri Alışverişlerinizde Ücretsiz Kargo

600 TL Üzeri Alışverişlerinizde Ücretsiz Kargo

Kalite

Atiye Laçin Gıda, kendi kalitesi üzerinde iddialı bir taahhüdü vardır. Yüksek kalitede ürünler üretmek için sadece en iyi kalitede ürün satan güvenilir tedarikçilerden hammaddelerini seçerek kalitesini korumaya özen göstermektedir. Kalite yönetim sistemlerinin gerekliliklerini yerine getirerek; etkinliğini sürekli iyileştirmektedir. Böylece, ürünlerini müşterilerine ulaşana kadar ürün yolculuğunun her adımını kontrol edebilmektedir.

 

BRC Global Gıda Standartları, lider bir güvenlik ve kalite sertifikalandırma programıdır. BRC Food, 1996 yılında endüstrinin ihtiyaçlarına yanıt olarak, tedarik zinciri içinde gıda güvenliği standartlarını düzenlemek isteyen İngiliz Perakende Konsorsiyumu tarafından kurulmuştur ve gıda endüstrisi uzmanları ile birlikte hazırlanan standardın ilk versiyonu 1998 yılında yayınlanmıştır. Standartlar; kalite, güvenlik ve operasyonel kriterlerin standardizasyonunu garanti eder ve üreticilerin yasal yükümlülüklerini yerine getirmesini ve nihai tüketici için koruma sağlamasını sağlar. Dünya genelinde denetim küresel bir ağ tarafından ve tecrübeli denetçiler tarafından yapılmaktadır. Denetim sistemi de standardize edilmiş ve kontrol edilmekte olan bir standart ile yürütülür.

FDA Belgesi, Amerika Birleşik Devletleri’nin Sağlık Bakanlığı’na bağlı olan; diyet eklentileri, gıda, ilaç, kan ürünleri, biyolojik medikal ürünler, radyasyon yayan aletler, medikal araçlar, veteriner aletleri ve kozmetiklerden sorumlu bir bürosudur. FDA Belgesi açılımı U.S. Food and Drug Administration olup, Türkçe  karşılığı olarak Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi ifade edilebilir. FDA Belgesi, Amerika Birleşik Devletleri’nde insan yada hayvanların tüketmesi maksadıyla gıdanın üretimi, gıdanın işlemesi, gıdanın paketlemesini gerçekleştiren ve ya bunları elinde bulunduran bütün yerli ve yabancı tesisler FDA Sertifikası tescil kaydını gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

 

Helal (yasal ve legal anlamına gelir.) İslami yasaya göre, herhangi bir nesne, eylem veya uğraş için kullanıcıya izin verildiğini belirten terimdir. Terim, İslam hukukuna göre izin verilen gıdaları belirtmek için kullanılmaktadır. Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Denetleme ve Sertifikalama Araştırmaları Derneği ve bu derneğe bağlı İktisadi İşletme Kurumu GİMDES Helal Ürünleri Araştırma Enstitüsü ülkemizde sağlıklı yaşamın temel unsuru olduğuna inandığımız helal ve sağlıklı ürünleri araştırma ve sertifikalandırma çalışmaları yapmak üzere kurulmuş bir sivil toplum kuruluşudur. İlgi alanı olarak gıda, kozmetik ve sağlık ürünlerini kapsamaktadır.