300 TL Üzeri Alışverişlerinizde Ücretsiz Kargo

300 TL Üzeri Alışverişlerinizde Ücretsiz Kargo

Geleceği Besleyecek İsimler Ödüllerini Aldık 🎉

Güvenilir Ürün Platformu tarafından Tarım ve Orman Bakanlığı başta olmak üzere birçok kurumun desteği ile gerçekleştirilen Güvenilir Ürün Zirvesi ve 𝗙𝗲𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗲 𝗙𝘂𝘁𝘂𝗿𝗲 Ödül Töreni Crowne Plaza Florya da gerçekleştirildi.

Geleceği Besle’’ mottosuyla düzenlenen Zirve’nin açılışını Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci yaptı. Güvenilir Ürün Platformu ile başlattıkları Tarım Varsa Hayat Var projesinden bahsederek Tarım ve Gıda sektörüne yönelik farkındalık çalışmalarını devam ettireceklerini söyleyen Kirişci,

‘’Bugünü anlamlı kılan ve bizleri bir araya getiren Güvenilir Ürün Platformu’nun değerli yöneticileri, sektör paydaşları ve bu programa iştirak eden kıymetli basın mensupları öncelikle çok önemsediğim böyle bir etkinlikte aranızda bulunmakta duyduğum memnuniyeti belirterek sözlerime başlamak istiyorum. Zirvenin “Feed the Future” olması gerçekten çok isabetli yerinde çünkü dünyanın olduğu gibi bizim de yetişmemiz gereken artan bir nüfusumuz var.’’ diye konuştu.

‘Tarım Cepte’ adını verdikleri bir uygulamanın haberini veren Kirişci ‘’artık vatandaşlarımız kendi üretimlerini kendileri belirlemeyecek. Bizim yönlendirmemizle bir üretim planlamasını da beraberinde getiren bir uygulamayla buradan üreticilerimiz neyi, nerede, ne kadar üretebileceklerine karar vermiş bir bakanlığın uygulamasını kullanarak üretimlerini yapıyor olacak” diyerek sözlerini sürdürdü.

Alanında uzman jüri üyeleri tarafından seçilen finalistleri tebrik eden Bakan Kirişci ‘’güzel mesajlar verecek bu etkinliğin sektöre önemli farkındalık kazandıracağına inanıyor ve bu vesileyle bugün burada ödül alacak herkesi kutluyorum’’ dedi.

Zirve kapsamında düzenlenen Feed the Future Ödül Töreni’nde 50 isim ödül almaya hak kazandı. 350 başvuru arasından alanında uzman 75 jüri üyesi tarafından iki aşamalı değerlendirmeler ile Atiye Laçin Gıda olarak Mevlevi Tatlısı 🌱 ile ödülümüzü aldık.

 

 

Feed the Future Ödül